Profisped-prijmeme-ridice

Na nedostatečný počet řidičů kamionů si stěžují všichni a stejně jako u lékařů, zdravotních sester a dalších profesí se nic neděje. Minimálně ze strany státu není nikde vidět snaha problém řešit. Asi bude třeba léčba šokem, jako jsou stávky řidičů autobusů, kteří už dále odmítají jezdit za mzdu, která je neuživí.

Poptávka roste

Přestože neustále roste poptávka po přepravních kapacitách, řidičů spíše ubývá. Starší a zkušení, většinou i jazykově vybavení, končí často v zahraničí, mladší se za volant nehrnou. Mají rodiny a chtějí být doma. Ale důvodů je víc. Ač se může zdát, že mzdy jsou poměrně vysoké, málokdo je ochoten trávit neustále čas na cestách, doslova žít v miniaturní kabině a neustále řešit stresové situace. A to neplatí jen o často hororových situacích na silnicích. Každý, kdo někdy zažil nekonečné fronty ve skladech nebo v obchodech a pak následné honění termínu dodání jinam, jistě nepovažuje toto povolání za žádnou velkou romantickou pohodu.

Stále za stejné peníze

Někteří řidiči jsou nespokojení, že jim jejich zaměstnavatelé nezvyšují mzdy, když cena nafty neustále klesá a náklady na dopravu se tak snižují. To je sice pravda, ale snižují se také ceny, které jsou zákazníci ochotní za přepravu zboží platit, a zvyšují se jiné náklady, například v souvislosti se stále rostoucí administrativou diktovanou podnikatelům státem, roste pojistné, drahá jsou auta a jejich opravy.

Bude to jinak?

Dalším důvodem je, že v minulosti mohlo hodně mladých mužů získat tzv. „papíry na náklaďák“ během základní vojenské služby a tudíž bez vysoké investice. Kdo z mladých má dnes několik desítek tisíc korun jen na řidičské oprávnění? Zatím ale situace asi není v očích našich zákonodárců nijak katastrofická, protože se žádné změny ani pobídky nepřipravují.  Otázkou je, jak dlouho to ještě vydrží bez kolapsu tuzemské nákladní dopravy.

Potřebujete další informace?

Chcete znát cenu přepravy? Vědět, kde se právě nachází vaše zásilka? Dejte nám vědět.

Kontaktujte nás

Jak nás poznáte?

Docela snadno. Mluvíme s vámi a věci máme pod kontrolou.

Máme
individuální
přístup

Jsme
česká
firma

Vymyslíme
nejlepší
řešení

Reference
zašleme
na vyžádání

Stavíme
základy
na důvěře