Profisped-dokumenty-vlada-pripravila-balicek

 

Evropská komise připravuje nový balíček opatření, který má určit pravidla zejména pro pracovní podmínky řidičů. Připravovaný materiál byl projednáván i na pravidelném zasedání Rady EU pro dopravu, telekomunikace a energetiku (TTE), která se uskutečnila 10. prosince 2015 v Bruselu. ČR na ní zastupoval ministr dopravy Dan Ťok.
Ten odmítl snahy o přílišnou regulaci, která by omezila dopravce ze střední a východní Evropy a zatížila je jak administrativně, tak finančně.

 

Kvůli společnému postupu vyvolal Dan Ťok souběžné jednání zemí Visegrádské skupiny s cílem sladit společný přístup ministrů dopravy V4 k navrhovanému balíčku. „Musíme se v každém případě vyhnout přehnané regulaci silniční nákladní dopravy a omezování přístupu na trh pro dopravce ze střední a východní Evropy“, uvedl ministr Ťok po jednání.

 

Ministři dopravy se v rámci jednání Rady EU pro TTE shodli na nutnosti vyřešit přetrvávající rozdíly v národních interpretacích, které mohou vést k rozbití jednotného trhu. Podtrhli rovněž potřebu správné implementace před dalším stupněm liberalizace trhu. Shodli se rovněž na nutnosti blízké spolupráce v této otázce. Hlavním cílem debaty bylo nabídnout členským státům možnost prezentovat své návrhy a začlenit je do materiálu připravovaného EK.

Potřebujete další informace?

Chcete znát cenu přepravy? Vědět, kde se právě nachází vaše zásilka? Dejte nám vědět.

Kontaktujte nás

Jak nás poznáte?

Docela snadno. Mluvíme s vámi a věci máme pod kontrolou.

Máme
individuální
přístup

Jsme
česká
firma

Vymyslíme
nejlepší
řešení

Reference
zašleme
na vyžádání

Stavíme
základy
na důvěře